Firmamız, EKİNLER Grubu Şirketlerinin bir üyesi olup, konusunda uzman 50 kişilik kalifiye personeli ile, 2.500 m² kapalı alanda, kablo üretiminde en son teknolojiye sahip makina ve ekipmanlarıyla faaliyet göstermektedir. İşletmemizde PVC kablo, PVC makaron, silikon kablo, solar (fotovoltaik) kablo üretim hatlarının yanı sıra sıcak kalaylı tel, PVC granül ve silikon hamur üretim bölümleri bulunmaktadır.

Firmamızca; PVC bazlı tesisat ve enerji kabloları, alçak gerilim kabloları, kumanda (kontrol) kabloları, data ve bilgisayar kabloları, otomotiv sanayisinde kullanılan kablo tipleri, silikon kablolar, solar (fotovoltaik) kablolar, özel termoplastik bileşik izoleli ve kılıflı kablolar, halojensiz kablolar, UL standartlarına uygun özel tip kablolar ve PVC makaronlar üretilmektedir.


BrEkinler-Eurosol Enerji A.Ş.Eurosol ve Ekinler Grubu arasında ortak girişim şirketi olarak 2014 yılında kurulmuştur.

Eurosol, Avrupa’da solar sistemler konusunda önderlik yapan bir EPC şirketi olarak 1994 yılında kurulmuş ve Dünyanın 8 ayrı ülkesinde EPC ve Önde gelen markaların satıcısı olarak faaliyet göstermektedir.

1984 yılında kurulmuş olan Konnektör, Terminal, Kablo, Kablo Demetleri ve Komple Pano Montajları, üretimde ve sağlık hizmetlerinde faaliyet gösteren Ekinler Grup’un üyesi olan Ekinler Alternatif Enerji ile 2008 yılında Türkiye de enerji alanında faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye de foto voltaik alanda kendisini teknik ve bilgi anlamında geliştirmiş piyasaya yön verecek faaliyetlerde bulunmuştur. Türkiye GENSED kurucu üyelerinden ve aynı zamanda Ulusal Fotovoltaik Yol Haritasının oluşumuna katkı sağlamıştır. Ayrıca Ekinler Endüstri A.Ş. ve Ege Kablo olarak Solar Konnektör, Solar Kablo ve Solar Junction Box üretimi ile Türkiye de enerji alanında ilkleri gerçekleştirmiştir.

Ekinler ve Eurosol’un birleşmesi ile analiz ve yürütme altyapısı, teknik ve deneyim ile birleşmiştir. Türkiye ve çevre ülkelerdeki enerji ihtiyaçlarının giderilmesinde çevre dostu ve aynı zamanda ekonomik olarak geleceğin enerji ürünlerinin, iş yerleri, okullar, endüstriyel tesisler, açık arazi uygulamaları vb. yerlerde uygulamasına yönelik çözümler üreten ve tüm Türkiye ve çevresi için alternatif enerji ürün ihtiyaçlarını karşılayan bir firmadır.


BASCO, bina otomasyon sistemleri konsunda faaliyet gösteren, elektromekanik bileşen üretimi konusunda 32 yıllık tecrübeye sahip Ekinler Grup’un bir üyesidir.

Merkez ofisi İstanbul Maslak, Ar-Ge Ofisi ve lojistik deposu İstanbul İkitelli OSB, Üretim tesisi ve lojistik deposu Manisa OSB’de olmak üzere üç lokasyonda faaliyet göstermektedir.